کلاس آهنگسازی و تنظیم

 

مطمئنم اگه شروع به خوندن این مقاله کردید یعنی یا تصمیم دارید وارد عرصه ی آهنگسازی و تنظیم بشید و یا قبلا در کلاس های آموزش آهنگسازی و تنظیمدوره های آموزشی شرکت کردید.همچنینی این نشون می ده اونقدر عاشق پیشرفتید که یادگیری رو هیچ وقت رها نمی کنید و همیشه در حال ارتقا دانستهاتون هستید که این واقعا فوق العاده ست.

حالا یه سئوال شما چطور مطمئن می شید که اشتباهاتی که خیلیا در شروع کارشون انجام می دن رو دوباره تکرار نمی کنید؟

اینو باید بدونید که تا دلتون بخواد هزاران اطلاعات درست و غلط  در یوتیوب و وبسایت ها و کانال ها دارن دست بدست می شن و تشخیص مطالب درست از اشتباه برای کسی که می خواد تازه وارد هست و تجربه ی چندانی نداره می تونه گمراه کننده باشه.پس یادتون باشه همیشه سعی کنید پیش افرادی آموزش ببینید که دقیقا می دونن دارن چکار می کنن و دانش و تجربه ی  لازم رو در این زمینه دارن نه افرادی که خودشون هم چند ماه زودتر از شما به صورت تجربی و آزمون خطا چنتا نکته ی ابتدایی یادگرفتن.

 

آموزش آهنگسازی و تنظیم

خوب حالا شروع می کنیم به توضیح آموزش ها و نکته هایی که اگه بهشون عمل کنید می تونه تاثیر کاملا مثبتی بر روی سطح موزیکهایی که می سازید بذاره خبر خوبی که واستون دارم اینه که نکته هایی که می خوام تو این مقاله بگم بسیار ناب و مفیده و در هیچ سایت و کتابی(حداقل فارسی زبان) نمی تونید مثل اونو پیدا کنید و اگر بهشون عمل کنید قطعا سطح موزیک هایی که می سازید زیر رو می شه به طوری که خودتون تعجب خواهید کرد،خوب شروع می کنیم: موزیک هایی که می سازید زیر رو می شه به طوری که خودتون تعجب خواهید کرد،خوب شروع می کنیم:

 

 

راز اول آهنگسازی و تنظیم خوب اینه:

یادتون باشه اضافه کردن صداهای تکراری و غیرضروری نه تنها هیچ کمکی به جذابتر شدن موزیکتون نمی کنه بلکه معمولا تاثیر منفی روی جذابیت موزیک داره

من بعضی از هنرجوها و حتی تنظیم کننده های با تجریه رو دیدم که چندین و چند سینتی سایزر یا مثلا بانکvst  کانتکت لود می کنن و نت یک ملودی در همه ی اونها کپی می کنن.بعدش همه ی اونها رو تو پروژه قرار می دن.یعنی یک نت مشترک یا با کمی تغییر رو همزمان با چندین سینت ، لید ، ویولن ،بیس و پیانو و… در پروژه پلی می شه و اینجوری فکر می کنن پروژه حرفه ای تر صدا می ده که این اصلا درست نیست.

اینو باید درک کنید که نیازی نیست همزمان چندین  و چند صدا و ساز مثل هم روی هم در یک اکتاو داشته باشید. همونطور که گفتم دلیل این کار آماتورها اینه فکر می کنن این کار به پرشدن و جذاب شدن موزیکشون کمک می کنه. ولی قطعا اینطور نیست.معمولا قرار دادن لاین های مختلف از یک نت در یک اکتاو فقط باعث هرج و مرج و شلوغی بد واعصاب خورد کن در موزیکمون می شه یادتون باشه پر بودن موزیک با شلوغ بودن خیلی فرق می کنه،هرج و مرج موزیک به خاطر لاین های زیاد میکس و در نهایت خروجی موزیکتون رو نابود می کنه.

خوب این قسمت در واقع مقدمه ای برای مجموع آموزش های رازهای آهنگسازی و تنظیم بود،تا قسمت های بعد این مجموعه مطالب با ما همراه باشید.

همچنین اگر علاقه مند بودید صدها راز و ترفند جدید و هیجان انگیز دیگه رو در زمینه ی اموزش اهنگسازی و تنظیم یادبگیرید می تونید با شماره ی 09127064566  تماس بگیرید و درخواست خودتون رو برای حضور در کلاس های آهنگسازی و تنظیم و یا کلاس های میکس و مسترینگ ثبت کنید.با آرزوی موفقیت برای شما